Mia

Našla domov v březnu 2017.

23.1.17 Vzhledem k tomu, že se na Miu nikdo neozval a nemůže být s ostatními psy a v přepravce to ani přes veškeré několikadenní venčení a vyběhání na zahradě nedávala (je zvyklá na prostor a ve venkovním kotci mrzla, je to pes, který není zvyklý na takové mrazy), dohodly jsme se s obcí, kde byla nalezená a Miu převezly do útulku v Hrachově, který má kotce propojené s vnitřními. Miu budeme tedy dále nabízet, ale adopce je již v kompetenci útulku. Miu můžete adoptovat zde: https://www.facebook.com/domovfauny/?fref=ts. 2.1.2017

Mia byla nalezena 12.12.16 v Osově (okres Beroun). Údajně byla plachá a potulovala se tam již 3 týdny. Je to mladá fenka, čip ani tetování nemá. Zřejmě kříženka staforda a border collie, ale to je jen odhad. Je čistotná, milá, leč ve velkém stresu a neustále ve střehu utéct. Psů se ze začátku bála. Obojek se cvoky měla prý v době nálezu na sobě.

26.12.16 Dle obyvatel Osova a starostky se tam fena pohybovala již 3 týdny, dosud jí evidentně nikdo nehledá. Pokud se někomu Mia líbí, lze se s ní již seznámit a pomalu se může chystat k adopci. Je to závisláček, nechce být sama, ale je velmi učenlivá a trénuje ponechání o samotě. Nic neničí, je čistotná. Cca 4 roky stará. Psy i feny si vybírá, s některými si hraje, po některých startuje. Jinak je milá, k cizím malinko ostražitá, ale nikoli zlá, mazel. Nejraději má mladé muže, zřejmě s někým takovým žila. Určitě ne do rodiny s úplně malými dětmi, větší děti by měli být v pohodě.

2.1.2017 Mia je elegantní kříženka. Je to mazlivá fenka, která zpočátku vypadá nedůvěřivě, ale hned jak si člověka oblíbí, je to miláček. Ráda aportuje a učí se nové věci, za pamlsek cokoli. S některými psy a fenkami si hraje, některé ale nemusí. Byla by výborná na běhání a má skvělý tah. Obsadí vaší postel, stejně jako ohlídá váš pozemek. Nedoporučujeme k úplně malým dětem, ze začátku si hlídá jídlo. Do adopce půjde odčervená, očkovaná, čipovaná, kastrovaná, popř. s podmínkou kastrace, protože dohárává.