Mikýsek

Mikýsek se k nám přistěhoval až z Kokořínska, kde se potuloval. Ujala se ho jedna hodná paní, které jeho osud nebyl lhostejný. Mikýsek byl nastydlý, přestal jíst, paní ho odvezla na kliniku v Doksech, kde vyloučili onemocnění ledvin. Mikýsek na klinice strávil hospitalizací 6 dní a mezitím mu paní sháněla dočasnou péči v teple domova. Všude bylo plno, všichni očekávali mrazy, takže nemohl být ani venku vzhledem k jeho nastydnutí. Paní ho z kliniky převezla až k nám, 135 km. Uhradila veškerou jeho léčbu. U nás se bude Mikýsek ještě nejméně 14 dní léčit antibiotiky, je silně unudlaný, teče mu z očí i z nosu. Také je potřeba ho ještě vykrmit, protože zadní kyčle jsou jenom obalené kůží. Poté ho čekají testy, očkování, kastrace. U Mikýska se odhaduje věk cca 3 roky, je to velmi milý a kontaktní kocour, který v budoucnu budu velmi mohutný, ale úžasný společník.

3.3.2018 – Mikýsek je po operaci… Dnes jsem si Mikýska vyzvedli – na to čím si prošel, vypadá moc spokojeně, má chuť k jídlu 🙂 Jelikož rýma a kašel neustále přetrvávaly, vyrazili jsme na kliniku Zbraslav, kde byl opět vyšetřen a takový závěr jsme nečekali. V důsledku staršího zranění má tříselnou kýlu s výhřezem střev, horní tesáky má špatné a od toho zánět v dásni, proto nejspíš nejedl. Rovnou zůstal na klinice a hned druhý den byl operován – tříselná kýla, trhání horních špičáků a rovnou podstoupil kastraci. Dle paní doktorky musel hodně trpět – pravděpodobně dlouhou dobu ležel někde v příkopu,  kde se pořádně nastydl. Zároveň mu byly dělány testy – FELV negativní, ale bohužel test FIV je pozitivní.

29.3.2018 – a jak se má Mikýsek? Včera byl na kontrole a vyndání stehů – vše se moc krásně hojí a paní doktorce se líbilo, jak přibírá. Zatím stále bere ATB a léčba ještě chvíli potrvá, ale snad už vše bude jen dobré.

1.5.2018 – Minulý týden byl Mikýsek opět na kontrole – byly mu brány vzorky z tkáně a naštěstí podle biopsie to není nic nádorového, je to spojené s jeho nemocněním…bude zatím dál brát steroidy – začneme mu snižovat po týdnech dávky a uvidí se, jestli je úplně vypustí nebo je bude muset užívat už pořád. Vykousaná místa omýváme heřmánkem nebo řapíkem.

23.7.2018 – Mikýsek je dnes u nás přesně 5 měsíců. Z důvodu onemocnění FIV musí každý den užívat 1/4 steroidu (Dermipred – cena 70,- na 48 dní) – krmíme Calibrou sensitiv losos – cena cca 1100,- Kč na měsíc a půl (či smí jakékoliv hypoalergení granule či konzervy, nesmí obsahovat hovězí a kuřecí). Jinak ho jeho onemocnění nijak neomezuje. Je odčervený, přeočkovaný. Stal se z něj mohutný kocour, který neustále vyhledává lidskou společnost. Je čistotný, velmi kontaktní. Jeho umístění je možné pouze do bytu, a to jako jedináček nebo parťák k pejskovi. Obrovské díky patří paní Aleně Hruškové, která ho po celou dobu u nás finančně podporuje.  Včera byl očkován, za měsíc ho čeká přeočkování a pak i hledání domova, kde bude jediným kočičím členem domácnosti nebo kámošem pro kočku se stejným onemocněním. Mikýsek je skvělý parťák, který vyhledává lidské doteky a náruči by vydržel celé hodiny.  

Nachází se v dočasné péči u Dobříše. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního příspěvku.

Více infa na tel. 604 105 492.