Zorinka

27.7.18 Dnes ráno byla Zorinka odchycena. Někdo ji pravděpodobně kolem 10.6.18  vyhodil u serpentin mezi Novým Knínem a Malou Hrašticí. Policie byla v odchytu neúspěšná (ten den byla bouřka a policie musela odjet k naléhavějšímu případu) a tak si vyžádala přes starostu odchyt. Jeli jsme tam, ale fenka tam již nebyla. Zhruba o týden později začali lidé hlásit její pohyb v serpentinách po silnici či na opačném konci směr Mokrovraty, rozpětí bylo velké a kolem spousta nepřehledných polí. Začali jsme tedy fenku krmit na jednom místě a zvykat jí na odchytovou klec, fotky z fotopasti ukazovaly, že fenka si jídlo bere a na klec si zvyká. Bohužel odchyt stěžoval fakt, že jsme jí vídali pouze jednou za 3-5 dní, buď jí někdo ještě někde krmil nebo si našla zdroj potravy sama, to už se možná nedozvíme. Důležité je, že dneska do klece vlezla a ta sklapla. Zorinka je sice trochu pohublá a má horší srst, ale živá. Pije, jí… Postupně jí prohlédneme a když bude třeba, pojedeme na veterinu. Zatím se bojí a je zmatená, ale má moc hodný kukuč a sem tam zavrtí ocáskem, tak doufáme, že to bude brzo šťastný mazel. Děkujeme všem lidem z Knína a okolí, co se nám snažili pomoci.

30.7.18 Zorinka nezná lidský kontakt. Dokáže se protáhnout i 10 cm dírou. Zatím si získáváme její důvěru a učíme nandavání obojků a smyček. Také se včera prošla vsí, trochu zmatkovala a je vidět, že by si raději šla po svém, ale spolupráci se holt naučit musí 🙂

3.9.18 Zorinka už chodí na vycházky moc ráda a užívá si je. Pokud jí tedy přímo nejde někdo za zadkem, to zatím nemá ráda a necítí se dobře. Už spí doma. V klidu si nechá nandat i sundat obojek. Občas už se nechá i pohladit.

Další info postupně.