Zorinka

27.7.2018 – dnes ráno byla Zorinka odchycena v Novém Kníně.

Někdo ji pravděpodobně kolem 10.6.18  vyhodil u serpentin mezi Novým Knínem a Malou Hrašticí. Policie byla v odchytu neúspěšná (ten den byla bouřka a policie musela odjet k naléhavějšímu případu) a tak si vyžádala přes starostu odchyt. Jeli jsme tam, ale fenka tam již nebyla. Zhruba o týden později začali lidé hlásit její pohyb v serpentinách po silnici či na opačném konci směr Mokrovraty, rozpětí bylo velké a kolem spousta nepřehledných polí. Začali jsme tedy fenku krmit na jednom místě a zvykat jí na odchytovou klec, fotky z fotopasti ukazovaly, že fenka si jídlo bere a na klec si zvyká. Bohužel odchyt stěžoval fakt, že jsme jí vídali pouze jednou za 3-5 dní, buď jí někdo ještě někde krmil nebo si našla zdroj potravy sama, to už se možná nedozvíme. Důležité je, že dneska do klece vlezla a ta sklapla. Zorinka je sice trochu pohublá a má horší srst, ale živá. Pije, jí… Postupně jí prohlédneme a když bude třeba, pojedeme na veterinu. Zatím se bojí a je zmatená, ale má moc hodný kukuč a sem tam zavrtí ocáskem, tak doufáme, že to bude brzo šťastný mazel. Děkujeme všem lidem z Knína a okolí, co se nám snažili pomoci.

30.7.18 Zorinka nezná lidský kontakt. Dokáže se protáhnout i 10 cm dírou. Zatím si získáváme její důvěru a učíme nandavání obojků a smyček. Také se včera prošla vsí, trochu zmatkovala a je vidět, že by si raději šla po svém, ale spolupráci se holt naučit musí 🙂

3.9.18 Zorinka už chodí na vycházky moc ráda a užívá si je. Pokud jí tedy přímo nejde někdo za zadkem, to zatím nemá ráda a necítí se dobře. Už spí doma. V klidu si nechá nandat i sundat obojek. Občas už se nechá i pohladit.

20.1.19 Zora už je po kompletním očkování, odčervení, čipování i kastraci. Na veterině je zlatíčko a bez náhubku drží jako beran. Celkově je z divošky klidná a trpělivá fenka, jen nemůže být bez druhého psa. To je schopná se nacpat do ventilace, či oka kari sítě, ztrhat žaluzie. Pokud si na druhého klidného psa zvykne a nafixuje se na něho, nemá problém s ním být kdekoli. Na Zorince je ještě spousta práce, ale s menšími úleky už zvládá i město a procházky po loukách a lesích miluje. Nebude zřejme nikdy úplně stoprocentně nafixovaná na lidi, takže pouštění venku na volno nemusí nikdy přijít, ale třeba při individuální péči doma „překvapí“ a pokroky budou větší. 🙂 Je zvyklá na spaní doma, zimu nemá ráda. Dle stavu zubů a dělohy je jí kolem 5 let. Kočky a ostatní zvířata by lovila. Je čistotná.

Zorinka půjde do adopce po řádném seznámení s novými páníčky, po se psání adopční smlouvy a zaplacení adopčního příspěvku 1 000,- Kč.

K vidění u Dobříše. V případě zájmu volejte 777 577 376.