Mikeš Karnet

Mikešek odešel za duhový most. Je nám to moc líto 🙁

Mikeš Karnet k nám byl přijet 24. března ve večerních hodinách. Na kocourka jsme byli upozorněni od občanek města Dobříše, které ho tam nějakou dobu krmily. Potuloval se v lokalitě Karnetova zahrada. Mikeš nebyl úplně v dobré zdravotní kondici, tak se na nás obrátily s prosbou o pomoc. Mikeška jsme odvezli na vyšetření na veterinární kliniku Zbraslav. Paní doktorka na něm shledala chrup v katastrofálním stavu, ze zadních stoliček vytékal zapáchající sekret, pravý horní špičák je ulomený a je tam i viditelný zubní kaz. Dále na něm bylo zjištěno, že v levém spodním víčku má zarostlou diabolku. Kocourek není v dobrém výživovém stavu. Zůstal rovnou hospitalizován, ihned dostal infuzní terapii a podrobil se chirurgickému zákroku, kde byly odstraněny špatné zuby, diabolka v oku a byl rovnou i vykastrován, dále mu byly provedeny odběry krve a zároveň provedeny testy na přenosné kočičí infekce. I nadále hledáme majitele tohoto kocourka.

Výsledky ledvin už byly znepokojující, ale čekalo se jak zabojuje tělíčko, po operaci. Mikeš Karnet je úžasný mazlivý optimistický kocourek.

24.4. byl na kontrolních odběrech ledvinových hodnot. Bohužel výsledky ledvin jsou katastrofální, pro Mikeška už není ani dobré nasazovat léčbu a dietu. Po domluvě na veterině necháme Mikeškovi Karnetovi zavedený režim jako má nyní, ve kterém je spokojený. Zbývá mu několik týdnů možná pár měsíců, které se mu budeme snažit zpříjemnit, dokud budeme vědět, že netrpí. Mikešek je moc dobrý jedlík, hodně si pochutnává na vaničkách a kapsičkách, kde jsou malé kousky se šťávou nebo omáčkou. Pokud budete chtít Mikeškovi zpříjemnit poslední chvíle dobrou baštou budeme moc rádi. Doufali jsme, že se najde majitel, ale bohužel. Mikešek se ale tváří, že jeho doma je tady u nás a za to jsme moc rádi a budeme s nim dokud to bude možné 🙂