Sissi

Sissi byla odchycena na podzim r. 2019 jako malé zanedbané ani ne dvouměsíční kotě v opuštěné lokalitě u Dobříše. Vyrostla z ní krásná, černobílá kočka, jejíž divoké geny a nedůvěra k lidem převládly. Pokoušíme se stále (s minimálními výsledky) Sissinku přesvědčit, že někteří lidé jsou docela fajn parťáci, ale kdepak. Je absolutně nemožné Sissi jakkoli léčit, občas mívá respirační problémy a „rýmu“ a jediné „léky“, které snese, jsou vitamíny v jídle.
Zůstává tak neumístitelná, „virtuální“ kočka, již se nelze ani dotknout. Jakmile se k ní kdokoli přiblíží, začne bojovat o život, je schopná si těžce ublížit a opatrovníky rozsekat na kusy. Za rok a půl si Sissinka zvykla ve stabilní domácí smečce natolik, že jí stačí balkón a další kočičí kamarádi. Teprve nedávno se rozhodla, že lidská přítomnost není zas až tak špatná, jen nesnese, aby si ji někdo byť jen všiml. Takže dochází k situacím, kdy si Sissi vleze na opačný konec pohovky a všichni si musí dávat obrovský pozor, aby se jejím směrem ani nepodívali, protože jinak začne výt a letí pryč. Největší kamarádkou je se „strejdou“ Seanem, který pochází ze stejné lokality.
V létě Sissi nejraději vysedává na balkóně, v zimě na radiátoru či v pelíšku a chce prostě svůj klid a respektování své komplikované povahy.
Je proto také těžké Sissinku vyfotit, jakmile se přiblížíme s něčím v ruce, už mizí
.