Alice

26.3.2020 – Aličku jsme dnes nechali odejít za duhový most. Bohužel její stav se začal rychle horšit a Alička se už jen trápila Nečekali jsme, že to bude tak rychlé, ještě pár dní zpátky si Alička užívala klidu a pohody Je nám líto maličká…

______________________________________________________________________________________________________________________________

Alice je asi 8 letá krásná tříbarevka. Delší dobu sedávala na autobusové zastávce jedné vesnice. Nikdo se k ni nepřihlásil. Alice je kastrovaná, plně ockovaná, odčervená, testy na fiv a felv negativní. Je to obrovsky dobrák, nejraději by se pořád jen mazlila, cpala dobrotama a povalovala 😁 U Alice je ale jedno velké ALE. Při kastraci ji byl odstraněn z pravého ucha útvar, minulý týden byla na revizi zoubku, odstranění zubního kamene a kontroly ucha. Útvar od poslední kontroly opět bohužel dorostl, byl odstraněn i nyní. Pochopitelně Alička kvůli tomu i hůř slyší.

Aličce začala z ucha masivně vytékat krev. Okamžitě byla vezena na vyšetření. Útvar opět bohužel v pravém uchu dorostl, pod útvarem je infekce. Bohužel se vyšetřením zjistilo, že útvar je i v druhem uchu🙁 Alička zatím bude denně brát antibiotika na zaléčení infekce a léky na zmírnění onkologického bujení. Již je objednaná na podrobné vyšetřeni na začátek ledna, kdy se rozhodne o dalším postupu .

24.1.2020 Aličku přesně za týden čeká operace – útvar v pravém uchu je potřeba odstranit. Stále bere antibiotika na zaléčení infekce a léky na zmírnění onkologického bujení, ale útvar se bohužel pořád zvětšuje. Čekáme jaké bude vyšetření levého ucha, protože tam už se útvar objevil také. Alička si užívá pokoje sama pro sebe, o ostatní kočky moc nestojí – když přijde nějaká na návštěvu, neslyší ji a když se před ní najednou zjeví, je z toho paf. Očichá ji, ukáže ji bydlení a syčením ji zase vyprovodí 😀 Má tak svůj klid, hodně spí a je dost při chuti, což je vždycky dobré znamení. Večery má vyhrazené převážně na hru s myškami, schovávání se v šuplících a na koukání detektivek.

13.2.2020 Alice byla před dvěma týdny na operaci, při které se zjistilo, že nález byl větší než se zdálo a zasahuje bohužel do větší části ucha. Alice je jako pacientka velmi trpělivá, ač je ošetřování pro ni velmi nepříjemné a bolestivé. Dobře spolupracuje a rána se dobře hojí. Výsledky histologie bohužel potvrdily to, čeho jsme se tolik báli – nález v uchu je zhoubný. Alička bude zatím dál užívat léky proti bolesti a na tlumení onkologického bujení a docházet na kontroly. Aličce z toho důvodu už domov nehledáme, zůstává v naší péči. Až se jí rána zhojí, bude mít možnost být s ostatními domácími kočkami. Pokud jí to nebude vyhovovat stále platí, že má k dispozici místnost sama pro sebe, kde bude mít naprostý klid. Aličku je možné přesto adoptovat a to virtuálně – můžete přispět jí na krmení, stelivo, léky, veterinární ošetření, za což budeme moc rádi, č.transparentního účtu: 2200922885 / 2010 či jí nějaký balíček poslat.