Mikeš

Našel domov v září 2020.

23.3.2020 Tradááá, Mikeš hledá domov. Ano, je to už dědeček, kolem 13 let. Už v roce 2017 našel domov u lidského dědečka, ten bohužel navždy odešel a u příbuzných, kteří ho neohlídali prodělal srážku autem, o které nás informovala veterina. Mikeš u nás prodělal 4 operace plus komplikovanou rekonvalescenci a bezpochyby se stal naším nejdražším psem a jen díky vám, může žít. Daří se mu skvěle. A co teda hledá? Klidný domov, nejlépe domeček se zahrádkou a s procházkami, které má rád. 🙂 Má stařecký šelest a artrozu. Léky, které bere, vyjdou na 300-500,- Kč měsíčně a můžeme s nimi doživotně pomoci. Mikeš je ideál pro lidi, co chtějí udělat dobrý skutek a je u nich pro staršího, vitálního pejska místečko. Je odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný, má vyčištěné zuby.

Nachází se u Dobříše.

K adopci po sepsání adopční smlouvy a zaplacení adopčního příspěvku 1000,-  Kč.

Pokud máte o Mikeška zájem, volejte 777 577 376.

—————————————————————————————————————————————————————

23.2.19  Mikeška, sraženého autem, v neděli před půl nocí odvezli nálezci na veterinu Ivet. Tímto moc děkujeme, že podle čipu zavolali a poskytli mu pomoc, samozřejmě i nálezcům, kterým nebyl Mikešek lhostejný… Jeho majitel šel do domova důchodců, ale jak nás před časem dle podmínek smlouvy informovali, šel bydlet k synovi. Tomu v neděli v 9 večer utekl a druhý den se k tomu postavil tak, že se má utratit.

Mikešek měl vykloubenou nohu a pár povrchových odřenin. Nohu má ted zafixovanou a do soboty se nesmí promáčet a musí být v klidu, což problém není, ale odmítá vstávat a tak má močový katetr. Tedy měl, protože si ho už po druhé vytáhl. Čekají nás tedy časté převazy na veterině.

8.3.19 Mikeš má nakonec za sebou dvě operace. Nahozená kyčel nedržela a nechtěl se zvedat, příčina byl i zlomený loket na téže straně. Dnes byl na kontrole a hojí se dobře. Za měsíc ho čekají kontrolní snímky, do té doby smí chodit jen v klidu na vodítku. Už je ale veselý a má velkou chut k jídlu.

14.4.19 Mikeš musel v pátek podstoupit reoperaci lokte, šroub mu začal vylézat z nohy a měl tam slabý zánět. Loket mu byl spraven jinou metodou, kdy byl obložen vložkami. Ted jen doufat, že se tato metoda uchytí správně. Mikeš má totiž neuvěřitelnou chut běhat a žít, proto má pro nás jeho další operace smysl.

24.4.19 Mikešek používá nohu více než po první operaci, ale není to ono. V noze má bacil, který je dle vyšetření rezistentní na atb, proto se rána uvnitř kosti nehojí. Čas ukáže, zda si s tím jeho tělo poradí, či bude muset být přistoupeno k amputaci nožičky. My i Mikeš stále věříme. Je to jinak veselý pejsek, s chutí běhat, jíst, hlídat, mazlit se.

31.7.19 Mikeškova noha je dle pana doktora lepší, ale velké změny to nejsou. Stařecký šelest je stále mírný, ale už bere léky, aby se srdíčku trošku ulevilo. Zřejmě Mikeška trápí i mírné astma, to se bude postupně řešit. Dnes byl Mikeš na zoubkách a zvládnul to skvěle, 8 vytržených, zbytek vyčištěný. Ihned ožil a na jeho zdraví bude mít čistý chrup bez bacilů určitě velký vliv. Mikešek jinak chodí na klidné procházky a raduje se ze života

23.10.19 U Mikeška bohužel došlo vlvem několika faktorů ke zlomení plíšku a následná infekce nevedla k úplnému hojení. Nechali jsme posoudit ortopedem a Mikešek jde 5.11.2019 na další operaci, kdy se vše připevní a uzamkne zámky, aby se fixace nemohla hnout. Doufáme, že se po 11 měsících konečně uzdraví a přestane mít bolesti…

5.11.19 – operace

11.11.19 Mikeš byl na kontrole. Celkově je po operaci v pořádku, po předešlém podávání Omega celkově ožil, konečně přibral. Bohužel stafylokok opět vyšel pozitivní, změna je jen v tom, že původně byl rezistentní na atb a tentokrát už na některá atb ne.

29.1.2020 Mikeš byl na kontrole a víte co se stalo? Jeho noha se po všech peripetiích zahojila. Za necelých 14 dní jde na vyndání želez a pokusí se ještě najít ten nejlepší důchodcovský domov.

11.2.2020 Mikeš byl na vyndání želez z nohy. Za 14 dní kontrola, tak držte moc palce, ať má smolař štěstí a může hledat domov 🙂

23.3.2020 Mikešek hledá domov

Mohlo by se vám líbit...