Sebastián

Našel domov v září 2020.

Dnes 20.8.2020 našli nálezci poblíž Tmáně u Berouna pohozená štěnda. Dvě byla mrtvá a čtyři živá, ale ne v dobrém stavu. Zavolali policii, která případ vyšetřuje s podezřením na spáchání trestného činu a poté obvolávali útulky. Kývli jsme na to, štěnda přijmout. Další úžasní lidé, kteří byli poblíž k nám štěnda přivezli. Když jsme otevřeli auto, bylo jasné, že štěnda potřebují okamžitou pomoc. Přijali nás ve Vetcentru ve Stodůlkách. Bohužel, dvěma černým holčičkám už nebylo pomoci, byly hodně podchlazené, měly fialové sliznice a byly v „komatu“. Černá holčička a světlý chlapeček měli teplotu jen o stupeň nižší než normál a celkově mají šanci. Štěnda nebyla podchlazená, že by tam byla dlouho, nebyla ani dehydrovaná, parvo test negativní. Věk kolem 6-7 týdnů. Lze se tedy zatím jen domnívat, ale teoreticky mohlo jít o otravu úmyslnou či mohla něco otráveného sníst po vyhození… To bude předmětem vyšetřování policie. Původní příspěvek nálezců zde: https://www.facebook.com/martina.cendova/posts/10220495878060085?notif_id=1597953797994251&notif_t=comment_mention Nálezci i lidé, kteří nám štěnda přivezli a poté jeli se mnou i veterinu si zaslouží velkou poklonu.

23.8.20 Štěňátka jsou u nás. Moc děkujeme za pomoc s úhradou veterin. Jak je vidět na fotkách, ze štěňátek lezl opravdu hnus, hlavně ze Sebastiána a to v živé podobě ještě před odčervením. Zatím mají stále zánět v těle, berou atb. a budou nutné kontroly. Zánět v těle může způsobit i takto masivní začervení, dokonce i smrt.

31.8.20  Ze Sebastiánka škrkavky lezou stále.  Sebastiánkovi se daří dobře, na kontrolní odběry jde zase v úterý. Ty poslední odběry ukazovaly bílé krvinky již v normě, ale všechny další hodnoty a červené krvinky bohužel horší. Zatím se stále léčí.

1.9.20  Sebík byl dnes na kontrole. Hodnoty v krvi má lepší a je to číslo, ve smečce tu dává pěkně všem zabrat. Za 14 dní ho čeká kontrola a pak už možná první očkování.

15.9.20 Sebíkovi je přibližně 10 týdnů. Je v pořádku, malé vychýlení v krvi ještě sem tam je a z původních 2,5 kg při příjmu váží 4,2 kg. Byl naočkován a už má i svůj čip 🙂

K vidění u Dobříše. V případě zájmu volejte 777 577 376.

Mohlo by se vám líbit...