Sam

15.10. 2020 Sam nečekaně odešel za duhový most.
Za jeho krátký život měl tolik operací a stejně se tím nenechal rozhodit – obrovský mazel od začátku až do konce, neskutečně hodný kocourek.. Je nám moc líto, byl to člen rodin … R.I.P. maličký.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Britský kocourek Sam se narodil 11.6.2019. Je to velmi mazlivý a krásný kocourek. Sama jsme přijali od původních majitelů, maminka je již vykastrována. Je odčervený, 2x očkovaný, jednu kulku nemá sestouplou, ale to se vyřeší kastrací. Sam má nedorostlý ocásek, který bude potřeba amputovat až Sam trošku vyroste. Pro Sama hledáme domov nejspíše jen venku na zahradě, protože je bohužel plně inkontinentní, to znamená, že neudrží moč ani stolici. Doufáme, že Sam najde brzo milující domov.

12.11.2019 – Sam má po operaci – před pár dny byl Samík na amputaci ocásku, měl ho zlomený a při hygieně ho velmi bolel Zatím vypadá, že se vše hojí dobře. Jelikož není vůbec nasrstěný, hledáme domov pouze uvnitř, až na jaře případně ven. Zrovna vymýšlíme Samíkovi kalhotky, případně fungují plenky. Samík je velmi mazlivý, moc bychom mu přáli domov, kde by jeho problém nevadil…

8.12.2019 – Sam nám marodí Před pár dny začal mít Samík bolesti a pouze občas učurnul, ihned jsme vyrazili na veterinu a výsledek bohužel zánět močového měchýře. Nyní má na 10 dní ATB a uvidíme co bude dál. Samíka zatím stahujeme z adopce.

26.1.2020 – Sam je po kompletním vyšetření, bohužel ho stále trápí záněty a stále bere ATB. Tento pátek ho čeká velký chirurgický zákrok, „oprava močových cest“, která by mu mohla od jeho problémů velmi pomoci.

18.3.2020 – a jak se má Sam? Sam má za sebou další operaci – uretrostomii. Ošetřování bylo velmi náročné, z důvodu křehkosti močové trubice. Sam – čím vším si už za jeho života prošel, byl velmi hodný a vzorný pacient. Poté ho ještě čekalo dovyšetření, zda operace splnila to co se očekávalo. Samovi byl zavedený močový katetr a do močových cest a močovodu byla podána kontrastní látka, aby se zjistilo, zda je po operaci vše v pořádku a nedošlo k operačním komplikacím typu praskliny v močovodu, výdutě. Obrovské díky patří panu doktorovi Vokrouhlíkovi z veterinární kliniky Zdaboř. Nyní jsme ve stavu čekání, zda operace pomohla. Sam je stále velmi hravé kotě, které neřeší, kolik už toho zažil… Celý den tráví hrou, když se unaví, najde si klidné místečko a spí :-). Miluje lidskou přítomnost, rád se mazlí. Občas záchod stihne, občas bohužel ne, vše ukáže čas…

6.8.2020 – Sam nedávno oslavil první rok života. Za ten rok prošel tolika zákroky a tolikrát byl na veterině, že to jiné kočičky nezažijí za celý život. Nyní to vypadá, že snad konečně má vyhráno. Sam je zatím inkontinentní (nevíme, zda se do budoucna zadaří k lepšímu stavu). Má amputovaný ocásek, jeho chůze je spíše hopskání. Samík je ale šťastný kocourek, žije spokojeně v dočasné péči a pomalu pokukuje po novém domově. Rád si přijde pro pohlazení, je moc hodný. Víme, že to bude těžké, ale moc rádi bychom někde v okolí Příbrami, aby mohl i nadále případně chodit ke svému panu doktorovi (pokud bude potřeba, rádi se budeme do budoucna finančně podílet). Nejlépe, aby byl jedináček nebo žil s klidnou, pohodovou kočičkou. Je zvyklý i na hodné psy a chodit ven na zahradu. Samík je plně očkovaný, kastrovaný, testy FELV a FIV negativní, několikrát odčerven.

Nachází se v dočasné péči u Dobříše.

Více infa na telefonu 604 105 492.