Effie

Našla domov v únoru 2021.
 
Effie je kotě nalezené v jedné průmyslové zóně v Dobříši, kam někdo zřejmě „odklidil“ jeho mámu, když byla březí. Effinka se narodila pravděpodobně v prvním týdnu v září 2020 a je to krásná želvovinová kočička, která zřejmě prodělala panleukopenii. Nemoc sice přežila, ale zůstal jí neurologický problém – plete nožkami, neudrží vždycky rovnováhu, padá, nikam nevyskočí, z výšek se nedostane. To jí ale vůbec nevadí v kotěcích vylomeninách, lítání, lovení, mazlení a sebevědomí. Je neuvěřitelně přátelská k lidem i ostatním kočkám, náramně si užívá života v teple a pohodlí. Je velice inteligentní a učenlivá, o všechno si důrazně „říká“. Zbožňuje zábavu s kočkami i lidmi a chce co nejužší kontakt. Projevuje také zájem o venkovní prostředí.
Effie hledá domov, kde budou zajištěné výšky, aby se nemohla nikam vydrápat a pak spadnout – má problémy s udržením rovnováhy a ne vždy odhadne vzdálenost a výšku a může si pádem vážně ublížit. Je pravděpodobné, že na jaře bude chtít chodit ven, takže zahrada musí být velmi dobře zajištěná, aby se Effie nedostala na ulici nebo do neznámého prostředí – před zvířaty a auty nemá šanci utéct, protože nemůže normálně běhat. Dovede ale velmi slušně šplhat, ale pak se z výšky nedostane. Neměla by být sama, je zvyklá na kočky a ráda si hraje s někým o trochu starším než je ona sama. Je také nutné kočičku tak 1–2x týdně lehce masírovat v bederní části zad a stimulovat nervy zadních tlapek, které za sebou někdy tahá. Dle odborného vyšetření se její stav již nezmění, spíše bude proměnlivý, někdy na tom bude lépe, někdy hůře. Effie je 2x očkovaná a několikrát odčervená. Ještě jí čekají testy na FELV a FIV.
 
Nachází se v dočasné péči u Dobříše, do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy (povinná kastrace) a uhrazení adopčního příspěvku.
 
Více infa na tel: 604 105 492.