Majky

Našel domov v květnu 2022.

Majkyho jsme převzali 10.4.2021 v Jesenici u Sedlčan z podivného chovu.

Majky je čivavák, který se narodil v červenci 2021. K naší dočaskářce Anet se dostal jen díky její všímavosti. Majky na tom není dobře. Dle prvotního vyšetření nemá v pořádku játra a čeká ho další vyšetření, které potvrdí nebo vyvrátí portosystémový shunt.
Další informace podáme, až bude jasno, ale Majky už teď musí užívat jaterní dietu a doplňky a podstoupit další vyšetření a pokud prognóza dá, tak i zákrok nebudou levnou záležitostí. Moc tedy děkujeme za případnou pomoc na transparentní účet 2200922885/2010.

17.4.2021 Majky byl v týdnu na vyšetření na klinice na Zdaboři v Příbrami, kde se mu dělal test žlučových cest, který dopadl špatně. Včera byl s těmito výsledky na vyšetření na IVETU u pana doktora Anděla, ten na ultrazvuku krom zkratu u jater potvrdil i pravděpodobný malý hydrocefalus. Bohužel má Majky uzavřenou fontanelu a nešlo to jasně vidět. Majky se teď bude dávat na dietě a přípravcích do kupy, aby mohl podstoupit vyšetření a popř. operaci u pana veterináře Hnízda na Animal Clinic. Moc všem děkujeme i Dočaskám DeDe za pomoc. Držte Majkymu palce.

https://www.facebook.com/srdecni.zalezitosti/videos/a.3809568052473162/2881063072109449

9.6.2021 Majky má termín operace 26.6. na klinice Animal Clinic u pana veterináře Hnízda, předpokládaná cena je 31000,- Kč. Na Majkyho probíhá u NF Psí naděje sbírka, za což jim opět velmi, velmi děkujeme. Odkaz a vysvětlení k nemoci zde: https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-maleho-majkyho?hid=cbacf2e6fa A jak se Majkymu daří? Majky se na jaterní dietě hodně zlepšil a cítí se dobře, vyrostl. Péče o něho je ale velmi náročná, i z hlediska nečistotnosti a toho, že nemá běžné návyky, proto se bude v nejbližších dnech z dočasné péče stěhovat k nám. Anetce moc děkujeme za úžasnou péči. Držte prosím Majkymu palce, ať může prožít plnohodnotný život rošťáka.

24.6.21 Majky absolvoval v úterý svojí velkou životní operaci, 2 dny jsme tajily dech, aby nedošlo k oběhovému kolapsu. Majky to dal a dnes odjel zpět do dočasné péče. Za týden musí na kontrolu, zda se v bříšku netvoří tekutina. Moc, moc děkujeme všem dárcům, bez vás by Majky svojí šanci nedostal.

1.7.21 Majky byl na kontrole v Animal clinic a zatím se mu voda nikde netvoří, krev má v normě. Vše se pomalu, krásně uzavírá a o to teď jde, aby to bylo pomalé. Ještě cca 2 měsíce musí brát ATB a Laktulozu.

6.9.21 Dnes Majky absolvoval dva měsíce po zákroku kontrolu. Po odběrech měl chvíli dvě krásné ponožky 🙂 Každopádně s výsledky krve a sona byla paní doktorka moc spokojená. ATB a laktulozu musí brát ještě měsíc, pak opět kontrola. Dietu bude bohužel muset držet doživotně. Možná prý nám paní doktorka časem něco navíc dovolí.

28.12.21 Majky absolvoval další odběry – výsledky krve vyšly skvěle, bohužel sono ukázalo jiný problém – močové kameny. Dostali jsme od pana doktora zelenou na kastraci, která by mohla pomoci. Nyní má Majky po zákroku a čekáme, zda kastrace pomůže. Pokud ne, čeká Majka další operace. Ohledně krevní testů nás další vyšetření čeká začátkem léta a je stále na jaterní dietě.

Mohlo by se vám líbit...