Columbus

Našel domo v červenci 2022.

Narozen: 2/2018

Columbus byl přijat 12.3.2021 z veterinární kliniky Zbraslav (od majitelky), ve věku 3 let.

Columbus se k nám dostal od bývalé majitelky. U kocourka se projevilo astma a paní, které se velmi zhoršil zdravotní stav, nezvládá péči. Pečovatelskou službou byl pro dušnost převezen na veterinární kliniku Zbraslav, kde prodělal jeden větší astmatický záchvat. Po stabilizaci stavu jsme byli požádáni, zda si Columba nepřevezme do péče. Rozhodování bylo těžké, jelikož s astmatem u koček nemáme zatím zkušenosti, zároveň je to pro nás výzva, kocourkovi pomoc a pokud bude v pořádku, najít vhodný domov.
Dne 12.3.2021 jsme si ho převzali. Je moc milý, mazlivý, zvyklý na bytové podmínky, kastrovaný. U nás v péči bude inhalovat Flixotide 250, což mu naštěstí nedělá problém a nebrání se. Byli jsme poučeni jak v případě astmatického záchvatu postupovat a jak zaléčit než se dostaneme k veterináři.
Jakmile bude stabilizován, čeká ho další vyšetření.

U nás v péči jsme po domluvě s lékařkou vysadili inhalační léky, za celou dobu k astmatickému záchvatu nedošlo. Columbus byl opakovaně vyšetřován a vždy na něm lékaři nenašli nic špatného. Dýchání má čisté, poslechově bez vedlejších poslechových fenoménů. Nejspíše se na jeho záchvatu podívalo více faktorů – stres, plísně a zatuchliny v bytě. Columbus je moc hodný mazlivý kocourek, kastrovaný, odčervený, očkovaný, testy Felv a Fiv negativní.

Hledáme pro něj domov jen v bytových podmínkách, v klidném a čistém prostředí, kde se bude dostatečně větrat.

Nachází se v dočasné péči u Dobříše, do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního příspěvku.

Více infa na tel: 604 105 492.