Nela

Našla domov v říjnu 2022.
 
Nelu jsme přijali 20.5.2022 z Mokrovrat od sociálně slabé rodiny, kde nemohla kvůli bydlení zůstat.
 
Nela je cca roční kříženka ovčáka (původně nám bylo řečeno, že ridgebacka, ale z toho nemá zřejmě nic). Je moc hodná, jen trošku nevylítaná. K adopci bude po 25.5. po kastraci. Ideální by byla aktivní rodina, která má dům se zahradou a psa bere jako parťáka. Nela je čipovaná. Zatím je u majitelů vedle ve vsi. Má ráda děti, se psy zatím také neměla problém.
 
25.5. Bohužel se při kastraci zjistilo, že má špatné přední nohy. Naše děvčata od čičinek vše zařizovaly, nelenily a domluvily hned návštěvu v v Arvetu v Písku, kam se rozjely. Verdikt je tento: Pes Nela byla předvedena pro středně silné kulhání na LHK, pravděpodobně chronického charakteru, historie psa neúplná, po klinickém vyšetření zjištěna silná bolestivost obou loketních kloubů klinicky typická pro dysplazii loketních kloubů. Provedeno RTG snímkování v sedaci, se zaměřením na loketní klouby, zde dubiózní nález na DLK bilaterálně. Vzhledem k typickým klinický příznakům, obtížím (jasné kulhání) a dubióznímu nálezu na RTG – doporučena artroskopie obou loketních kloubů – diagnostická a rovněž terapeutická metoda. Nely operace bude stát 29 000,- Kč bez kontrol a sbírku na ní bude mít Nelinka přes skvělý NF Psí naděje, odkaz přidáme. Na operaci jde 15.6., tak držte prosím palečky.
 
15.6.  Nelinku jsme odvezli na ARVET do Písku na operaci DLK na obou předních nohách, druhý den ještě na kontrolu. Nelince se daří dobře, má trošku problém s klidovým režimem, ale je prostě mladá a společenská a musíme se s tím poprat. Nelince držte palce, v úterý kontrola. Stále probíhá sbírka na operaci, odkaz zde: https://www.pesweb.cz/…/sbirka-na-nelinku-s-dysplazii…
Všem moc děkujeme za pomoc.
 
Nachází se u Dobříše.
 
K adopci bude po sepsání adopční smlouvy a zaplacení adopčního příspěvku 1 500,- Kč.
 
V případě zájmu volejte na tel.: 777 577 376.