Nina

27.6.19 Bohužel Nina svůj boj o život prohrála  🙁

————————————————————————————————————————-

Nina žila u majitelů ještě s jedním pejskem a nebylo vše úplně v pořádku. Spřátelená organizace chtěla pejskům pomoci, ale místo měli aktuálně pro jednoho, proto šla Nina k nám. Původně přijela do Čech z Brazílie.

Nině je 9 let, váží 10,1 kg, má horší chůzi zadních končetin a špatné oči. Jedno oko hodně špatné, co s tím budeme vědět po specializovaném vyšetření.

13.5. Nina má nitrooční tlak 74, oko je v katastrofálním stavu, musíme kapat, dostala léky na bolest, protože musí mít bolesti rovnající se neustálé migréně.

3.6. jde na předoperační vyšetření. Všichni doufáme, že se za okem už mezitím nevytvořil útvar. Je to smutné, že to někdo nechal zajít takto daleko.

24.6.19 Nina přestala jíst a pít a kakala krev, takže včera opět veterina. Má zánět střev a dnes už je lepší. Krom toho se zjistila při minulé kontrole kýla, kde jí vylézá močový měchýř, když je plný. Takže jí výhledově čeká ještě jedna operace. Oko se hojí dobře.

28.6.19 Nina včera svůj boj o život prohrála. Za ty dny, co byla hospitalizována, jí byla udělána všechna možná vyšetření, sona, rentgeny, cétéčko, krve. Dostala i krevní trasfuzi, aby se její stav co nejvíce stabilizoval a mohlo se břicho otevřít. Po transfuzi se krevní obraz zlepšil a bakterie v břiše pomnožily, takže na jiný okamžik už se nedalo čekat. Vyšetření krom kýly s částí močového měchýře odhalila i ložisko na slezině a potvrdila slabší srdce. Problém byl ovšem v srůstech z nějaké dávnější operace, které jí přerušily střevo. Operaci Nina ke konci nezvládla. Děkujeme moc veterinářům, kteří ač s plnou klinikou si vše zařídili tak, aby u Ninušky byli skoro nepřetržitě a dělali maximum. Je nám to neskutečně líto a není pro nás jednoduché o úmrtí Ninušky psát 🙁

Mohlo by se vám líbit...